Piarres Larzabal Kolegioa

 

SACoche - Sésamath

EasyScol

Seaska

Ikastolen Elkartea


Herri Urrats

 

Aurtengo kolegioko ekintzen zerrenda hor duzue :

 

IRAILA :

Irailaren 1a : 6. sartzea

Irailaren 2a : 5., 4., 3. sartzea

Irailaren 3a : Bio ateraldia 6B - 6E

Irailaren 4a : Bio ateraldia 6A - 6D

Irailaren 14etik landa : Seigarreneko teztak (2 ordu frantsesa + 2 ordu matematikak)

Irailaren 15a : Solasgunearen aurkezpena gan Sallaberry-rekin (gelaz gela)

Irailaren 17an : Planinga (3A1 eta 3B1 ikasleendako)

Irailaren 22an : Burasoen sartze bilkura

Irailaren 23an : 6.eko herri kirol goiza

Irailaren 24an : Planinga (3A2 eta 3B2 ikasleendako)

Irailaren 28 eta 29an : Adoenia (6.endako)

Irailaren 29a : ASRR frogak (joan den urtean pasa ez zutenendako)

 

URRIA :

Urriaren 15a : Solasgunea

Urriaren 16a : Pedagogi eguna 1

 

Urriaren 17tik  azaroaren 2a arte : OPORRAK

 

AZAROA :

Azaroaren 12a : Solasgunea

Azaroaren 12 eta 13a : 3.ak Bordale eta Futuroscopera anulatua

Azaroaren 16etik 20era : Euskaraldia banderolaren eraikuntza

Azaroaren 17a : "Sare sozialak" mintzaldia burasoendako (19:30tan) : anulatua

Azaroaren 20etik abenduaren 3ra : Euskaraldiaren zinemaldia

Azaroaren 23tik abenduaren 3ra : Telethonen aldeko gosari salmenta

Azaroaren 24 eta 26a : Prebentzioa 5.endako

Azaroaren 24a : Lanbide sozial bate  aurkezpena Maia Berasategi eta Allenderekin (3.endako)

Azaroaren 30a : 3. kontseilua

 

ABENDUA :

Abenduaren 1a : 5.eko kontseilua

Abenduaren 2a : Collège au cinéma (6 + 5) : anulatua

Abenduaren 3a : Euskararen eguna (Olentzerori gutuna / Egunean behin jokoa) + Etxepare Lizeoko bisita + elbarrituen tailerrak (4B)

Abenduaren 5a : Telethon telebista emankizunean sorpresa (triki - kantua)

Abenduaren 7a : 6.eko kontseilua

Abenduaren 7tik 11ra : Axut konpainia erresidentzian kolegioan

Abenduaren 8a : Marrazki lehiaketako bilkura + 4.eko kontseilua + itsas lizeoaren aurkezpena (4. eta 3.endako)

Abenduaren 10a : Solasgunea

Abenduaren 11a : Antzerki tailerra 4E eta 4Brendako

Abenduaren 17a : Eguberriko marrazki lehiaketako emaitzak

Abenduaren 18a : Olentzero kolegioan : goizean Eleka ipuin kondaketa (6.) + Thierry Biscarryren musika saioa (5.) eta arratsaldean bi Xilaba ttipi (4. eta 3.endako)

 

Abenduaren 18tik urtarrilaren 4a arte : EGUBERRIKO OPORRAK

 

URTARRILA :

Urtarrilaren 4a : Pedagogi eguna 2

Urtarrilaren 12a : Sarako ikastolaren bisita + 4.eko antzerki tailerrak

Urtarrilaren 14a : Senpereko ikastolaren bisita

Urtarrilaren 18a : Urruñako ikastolaren bisita + Markoren mintzaldia (3.endako)

Urtarrilaren 19a : Bidarte, Ziburu eta Azkaingo ikastolen bisitak + Buraso berrien bilkura

Urtarrilaren 21a : Hendaiako ikastolaren bisita

Urtarrilaren 22a : Donibane Lohizuneko ikastolaren bisita

Urtarrilaren 25a : Autobus prebentzio saioak (6.endako)

Urtarrilaren 26a : Jon Arretxeren mintzaldia (5.endako)

Urtarrilaren 29tik otsailaren 5a arte : 5. eta 4.ak telelanean etxean

 

OTSAILA :

Otsailaren 4a : brebeta xuria 1 : frantsesa + matematikak

Otsailaren 5a : brebeta xuria 1 : HG + zientziak + euskara B2 froga

 

Otsailaren 5etik 21era : NEGUKO OPORRAK

 

Otsailaren 23tik 26ra : Enpresa ikastaroa (3.)

 

MARTXOA :

Martxoaren 4a : 4B eta 4E antzerkia tailerra

Martxoaren 9a : 3.eko ikasleen enpresa ikastaroako ahozkoa

Martxoaren 11a : Solasgunea + 4B / 4E Amua ikusgarria Hendaian

Martxoaren 12a : 4A / 4D Amua ikusgarria Hendaian

Martxoaren 16a : Zientzia Faktoria lehiaketaren amaiera

Martxoaren 18a : 4B / 4E antzerki tailerra

Martxoaren 22a : 3.eko kontseilua

Martxoaren 23a : 4.eko kontseilua

Martxoaren 25a : Rim Battalekin bisio topaketa (4D + 4E)

Martxoaren 26a : Bertso Saioa (6.)

Martxoaren 29a : 6.eko kontseilua + Felix Radurekin bisio topaketa (4A + 4B)

Martxoaren 30a : 5.eko kontseilua + Geletako argazkiak (5. + 4.)

Martxoaren 31a : Geletako argazkiak (6. + 3.)

 

APIRILA :

Apirilaren 1a : PIX froga (3A)

Apirilaren 2a : PIX froga (3B)

Apirilaren 6etik 9ra : telelana kolegioko ikasle guztientzat

 

Apirilaren 9tik 26ra : OPORRAK

 

Apirilaren 26etik 30era : telelana kolegioko ikasle guztientzat

 

MAIATZA :

Maiatzaren 6a : Solasgunea

Maiatzaren 6 eta 7a : Boga'quizz eta Boga'karaoke jokoak Herri Urrats kari (6. eta 5.etan)

Maiatzaren 11a : Miñan liburuaren aurkezpena Amets Arzallusekin (4. eta 3.endako)

Maiatzaren 17 eta 18an : Juul lehiaketako hauteskundeak (6. eta 5.etan)

Maiatzaren 19a : Brebeta euskaraz giza katea

Maiatzaren 25a : Pedagogi eguna (6., 5. eta 4.ak etxean)

Maiatzaren 25 eta 26a : Bigarren brebeta xuria (3.)

Maiatzaren 27a : Kolegioa zineman "Les Adolescentes" filma (3.ak)

Maiatzaren 28a : "A taille humaine" emanaldia (4. eta 3.endako)

 

EKAINA

Ekainaren 1a : ASSR1 froga (5.endako) + François Nambot bisio konferentzia (4A) + "Lanbide baten ezagutza" (4 eta 3.endako)

Ekainaren 7a : 3.eko kontseiluak + Kolegioa zineman "Wadja" (6. eta 5.endako)

Ekainaren 8a : ASSR2 froga (3.endako)

Ekainaren 10a : Solasgunea

Ekainaren 14a : 6E Donibane Lohitzunera

Ekainaren 15a : 6D Donibane Lohizunera

Ekainaren 17a : Kolegioa zineman "Les Adolescentes" (4.endako) + 6B Donibane Lohizunera

Ekainaren 18a : 6A Donibane Lohizunera

Ekainaren 21a : 5. kontseilua

Ekainaren 22a : 4. kontseilua

Ekainaren 28a eta 29a : Brebeta DNB